Пикадили и Карфур се обединяват

Икономика

Собственикът на веригата от супермаркети Пикадили в България - АП Март АД и КМБ България, собственик на веригата от супермаркети Карфур у нас обявиха, че са постигнали споразумение за обединяване на дейностите си по търговия на дребно.

Двете компании са договорили увеличаване на капитала с 46 милиона лева (50 % през 2014 година и 50 % през 2015 година) с оглед допълнителна подкрепа и стабилизиране на бизнеса в България и подобряване на условията и сроковете за плащане спрямо доставчиците.

Двамата партньори ще запазят равно участие в новия джойнт-венчър, който ще оперира мрежа от 75 магазина в България с общ оборот от 452 000 000 лева за 2013 г. и над 3,000 служители.

Начело на новата структура, като регионален мениджър, ще бъде Жером Лубер, настоящ Изпълнителен директор на Маринопулос Груп. Той има сериозен  в търговията на дребно, придобит в качеството му на Управляващ директор на Карфур Гърция в периода 2004-2008 година и като генерален мениджър за всички предпирятия в групата Маринопулос. Маринопулос Груп е 100% гръцка компания, която оперира бизнеси за повече от 2,5 милиарда Евро в Гърция, България, Албания, Скопие и Кипър.

На местно ниво структурата ще бъде управлявана съвместно от Милош Ристич от КМБ България и Таня Косева-Бошова от Пикадили.

Стратегията на новата структура ще бъде насочена към разширяване на мрежата от магазини, както и към успешната интеграция на двете марки с цел постигане на високо качество на продукти и услуги на оптимална цена за крайните клиенти, се посочва в официалното съобщение за сделката.

Споразумението ще бъде финализирано след официално одобрение от Българската Комисия за защита на конкуренцията.

АП Март придоби веригата Пикадили през месец май тази година от белгийската "Делез", която оперираше магазините от 2011 г

Веригата “Пикадили” стартира през 1995 г. от Варна като българска, но с чужди капитали. След 6 години я взе сръбската фирма “Делта макси груп”,  която след това я продаде на "Делез”.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Времето: Слънчево и горещо
Преживяване, което клиентите ще запомнят
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)