10 секунди за по-силна воля
Няма кой вместо вас да отиде на тренировка във фитнеса, да се застави да похапва плодове и зеленчуци вместо пасти и кифли между основните хранения, да замени зяпането на телевизия вечер с четене на специализирана литература. Но какво можем да направим, ако не ни стига воля да свършим нещо полезно за себе си?
Ами, просто е достатъчно да напрегнем мускули, за да повишим силата на волята си, разказва The Daily mail. Риз Хан от Националния университет в Сингапур доказал тази взаимовръзка с експеримент, не много хуманен, но доста интересен.
Участниците в него например трябвало да държат ръката с в кофа с ледено студена вода толкова дълго, колкото е възможно. Да ядят здравословна, но ужасна на вкус храна, а също да посетят кафе-сладкарница като си поръчат в нея не изкушаващ десерт, а нещо полезно.
В хода на експеримента, по време на изпълнение на задачите половината участници имали поръчение да напрягат определи мускулни групи от тялото си: да стискат ръце в юмруци, от седнало положение да пренасят тежестта на тялото си върху пръстите на краката и т.н. Резултатите категорично показали, че тези, които напрягат мускули по време, когато вършат нещо не по вкуса им, се справят значително по-успешно.
Така че, следващия път когато почуствате, че волята ви напуска, стиснете юмруци,стегнете бицепсите, изправете се на пръсти и задръжте колкото можете. И вашата решителност отново ще е с вас.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
The Guardian: Шри Ланка се превръща в център на киберпрестъпността в Югоизточна Азия
Свят |Тръмп отрече информацията, че САЩ ще инвестират в Иран
Свят |Пламен Тодоров е новият директор на Агенцията за финансова инспекция
Политика |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през първото тримесечие на 2026 г.
ЕС |След споразумението САЩ-Иран: Състоянието на 500-те най-богати хора в света нарасна за ден с историческите 336 млрд. долара
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.