Адемов загатна за великденски надбавки за пенсионерите

Общество

Правителството търси средства за отпускане на надбавки за пенсионерите около Великденските празници. Това разкри социалният министър Хасан Адемов, който обясни, че управляващите искат да превърнат в традиция пенсионерите да получават по нещо отгоре за Коледа и Великден.

Социалният министър подчерта, че на този етап това е само идея. Той подчерта, че не е лесно да се намери финансов ресурс, още повече, когато средствата не са заложени в бюджета. Идеята е парите да се търсят или от бюджета на НОИ, или от централния бюджет, но докато министърът на финансите не се произнесе, няма как да се каже какво точно ще се случи.

„Обвинения винаги ще има. Още повече, ако те са от хора, отказали се да правят социална политика", каза социалният министър в отговор на въпрос дали надбавките не се раздават предизборно, предаде БГНЕС.

„Догодина също ще има местни избори, но това не означава, че трябва да се откажем от подпомагане и правене на социална политика. Затова този аргумент е несъстоятелен", коментира още Адемов.

Социалният министър подчерта, че миналата година средства за коледни надбавки са били отпуснати, макар че не сме били в предизборна кампания.

„Идеята е да бъдат подпомагани хората с най-ниски пенсии, но това е само възможност. Не е важно каква е моята идея, а какво ще реши Министерския съвет", каза Адемов, според когото е важно и правилно в условия на криза да се подпомагат тези, които са с по-ниски пенсии.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Математика с контекст: защо новият формат на НВО залага на природните науки
Парламентът одобри и на второ четене вдигането на тавана на дълга
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Зеленски: Най-добрият начин да се гарантира бъдещето на Европа е с ускорено членство на Украйна в ЕС
Десет години по-късно: Брекзит е коствал 6% от икономиката на Обединеното кралство
САЩ вдигнаха морската блокада на Иран. Моджтаба Хаменей заяви, че Тръмп е сключил сделка „от отчаяние“
Ритейлът се превръща в технологичен бизнес