Ден на национален траур в Холандия

Днес в Холандия е обявен ден на национален траур, в който се почита паметта на 193-мата граждани на страната, загинали в катастрофиралия Боинг-777 на Малайзийските авиолинии в Източна Украйна. Повечето от всичките 293 жертви в самолета са холандци. Страната все още е в шок след трагедията през миналата седмица.
Премиерът Марк Рюте постанови 23 юли 2014 г. да е ден на национален траур, се казва в изявление на министерството на правосъдието в съобщение, в което се уточнява, че кацането на самолетите с телата на жертви ще бъде почетено с минута мълчание в цяла Холандия.
Очаква в 16 ч. местно време в Айндховен да пристигнат първите тела на жертви от катастрофата, предаде Би Би Си. Членове на холандското кралско семейство и премиерът Рюте ще посрещнат самолета, който ги превозва. Оттам телата ще бъдат откарани до военната база Хилверсум, югоизточно от Амстердам, където ще бъдат идентифицирани. Двете черни кутии на разбилия се самолет ще бъдат анализирани във Фарнбороу, Великобритания.
Междувременно представители на американското разузнаване съобщиха, че ще представят доказателства за свалянето над Украйна на малайзийския самолет, според които проруските бунтовници в Източна Украйна са го обстреляли с ракета. Според говорителя на Белия дом Джош Ърнест това може да стане още днес. Той не съобщава за открита директна връзка на инцидента с Русия.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.