Бразилия тръгна към финала с 2:1 над КНДР

Трудна победа с 2:1 извоюва отборът на Бразилия срещу коравия и недобре познат отбор на Северна Корея. Петкратният световен шампион показа много от красотата на футбола срещу съперник, който игра изключително сърцато и динамично и в защита, и в нападение. Бразилия показа, че ще е сред основните претенденти за титлата и в РЮА.

Първото полувреме завърши 0:0, с естествен превес на Бразилия, но и с дълги минути на относително равностойна игра.

Втората част на мача започна с логиечн натиск на бразилските футболисти, завършил с майсторско изпълнение на Майкон, който в 55-ата минута почти от линията на корнера, и покрай вратаря успя да провре директно топката за 1:0. Бразилците увеличиха оборотите и продължиха да атакуват. Така се стигна до 71-ата минута на мача, когато Елано удвои резултата.

В самия край на мача севернокорейците успяха да намалят чрез красив удар на Юн Нам, който оформи и крайния резултат.

Така в група „G” Бразилия вече е начело с 3 точки, следвана от Кот Д’ Ивоар и Португали, които имат по 1 точка, след като по-рано във вторник се измъчиха за 0:0. На четвърто място е КНДР, чиито футболисти могат да изненадат всеки отбор в групата.