Давид Вия от Испания би Хондурас с 2:0. Пропусна и дузпа

Невероятен мач изигра седмицата на Испания Давид Вия срещу Хондурас в група "Н" на Световното първенство. Той отбеляза два гола, пропусна дузпа и 2-3 чисти голови положения.

В 17-ата минута той премина като на шега през половината защита на  Хондурас и отбеляза красив гол.

Второто попадение на Вия бе в 51-ата минута. 10 минути по-късно пропусна отсъдената от съдията дуза - топката мина встрани от десния стълб на вратата.

Любимецът на публиката Фернандо Торес нямаше ден и пропусна две чисти положения през първото полувреме. През второто бе сменен за жалост на стотиците фенове по трибуните, които бяха със специални плакати с изрисувани сърца край неговото име.

Отборът на Хондурас впечатли единствено с грубата си игра.

Така испанците, считани преди началото на надпреварата за един от основните фаворити за световната титла, се изравниха по точки с тима на Швейцария.