Красиво равенство сътвориха отборите на Словения и САЩ – 2:2

Словения и САЩ не излъчиха победител, завършвайки 2:2 в мач от група „С” на Мондиал 2010. Двубоят се игра на стадион „Елис Парк" в Йоханесбург, РЮА. Двата отбора си размениха по едно полувреме.

Острата схватка започна още с първия съдийски сигнал. До по-голяма опасност стигнаха най-напред словенците в 7-та минута. От пряк свободен удар Корен насочи топката към вратата на американците, но тя мина над гредата.

В 13-та минута Словения стигна до гол. Защитата на САЩ проспа центрирана топка към Валтер Бирса, който от около 20-тина метра матира вратаря Тим Хауърд. След това попадение инициативата мина изцяло на страната на словенския отбор. На няколко пъти те застрашиха вратата на „янките”, но защитата предотвратяваше опасностите.

Към края на полувремето американците се поокопитиха и създадоха няколко добри голови положения. Пропуски направиха Хосе Торес и Донован. В 43-та минута, обаче, перфектно изпълнена скоростна атака от страна на словенците завърши с втори гол. Нападателят Златан Любиянкич получи перфектен пас от Новакович и реализира за 2:0. Така завърши първото полувреме.

Второто започна прекрасно за изоставащите в резултата американци, които само три минути след подновяването на играта върнаха интригата в мача вкарвайки гол. Самостоятелна атака на Лендън Донован по дясното крило завърши с перфектен шут от малък ъгъл. Нападателят намали на 2:1.

След гола мачът стана кървав. Двата отбора се бореха ожесточено да вкарат гол, което вдигна рязко настроението на „Елис Парк”.

Надлъгването продължи до 82-та минута, когато Майкъл Брадли получи пас от  Алтидор и с премерен изстрел изравни резултата – 2:2.

В продължението на мача американците стигнаха до още един гол, но по неясни причини съдията Коман Кулибали го отмени.

В крайна сметка двата отбора си поделиха по една точка, заплитайки ситуацията в група „С”.