Португалия срази Северна Корея със 7:0

Съкрушителен удар със 7:0 нанесе отборът на Португалия на Северна Корея в мач от група "G" на Световното по футбол в РЮА. Победата можеше да бъде още по-убедителна, но португалските футболисти удариха две греди и изпуснаха дузина голови положения.

Началото на мача изобщо не предвещаваше такъв разгром. Северна Корея се държеше достойно и със самочувствие през цялото първо полувреме.

Първият гол падна в 28-ата минута след удар на Раул Мейрейш.        .

Но истинско торнадо мина над стадиона след почивката. Само за 7 минути португалците вкараха три гола.

Най-напред в 53-ата минута Шимао удвои резултата след пас на Мейрелеш, а три минути по-късно се разписа Уго Алмейда.

В 60-ата минута Тиаго вката четвърти гол, а петото попадение бе дело на Лиедсон в 81-ата минута.

В самия край на мача и Кристияно Роналдо успя да се разпише за пръв път на Световното. А в даденото от съдията продължение Тиаго вкара отново за 7:0.

Това е най-голямата победа досега в мачовете в РЮА. Очевидно е, че отборът на КНДР отпада от битката за осминафиналите при това с разгромяваща голова разлика от 1:9 и с нито една спечелена точка.