Трети голям отбор си тръгва - датският. Пада от Япония с 1:3

След Франция и Италия още един голям европейски отбор си тръгва към дома - датският. Червеният динамит не успя да изригне на това Световно. В директия сблъсък за второто място в група "Е" Япония по много категоричен начин победи Дания с 3:1.

Японците вкараха първите два гола от преки свободни удари. Най-напред се разписа звездата на ЦСКА (Москва) - Кейсуке Хонда в 17-ата минута. В 30-ата Ясухито Ендо удвои.

Оттук почти до края на мача гледахме безплодните опити на датското нападение да намали резултата. Все пак в 83-ата минута отборът получи правото да изпълни дузпа. Изстрелът на Йон Дал Томасон бе спасен първоначално от японския вратар, но опитният нападател не сбърка при добавката.

Две минути преди края на мача японците вкараха трети гол, дело на Синджи Наказаки.

Така Япония спечели 6 точки в своя актив и ще срещне Парагвай в осминафиналите. А датчаните се прибират у дома да анализират причините за слабото си представяне.