Goldman Sachs прогнозира най-изгодните валутни сделки през 2016 година

Goldman Sachs прогнозира най-изгодните валутни сделки през 2016 година

Goldman Sachs прогнозира най-изгодните валутни сделки през 2016 година

Според оповестена днес прогноза на Goldman Sachs за 2016 доларът ще поскъпне, очакванията за американската инфлация ще се повишат и валутите на Мексико и Русия ще отбележат ръст, пише Bloomberg.

Инвестиционната банка препоръчва купуването на американска валута срещу евра и йени.

Призивът идва, след като през 2015 доларът повиши стойността си спрямо всички големи валути с наближаването на очакваното вдигане на лихвените проценти от Федералния резерв и допълнителните парични стимули на Европейската и Японската централни банки.

„Отклонението между Федералния резерв и ЕЦБ и ЯЦБ ще продължи и през 2016 година“, смятат стратези. „Валутите са особено уязвими на неговия натиск и въпреки стабилността, която наблюдаваме досега, смятаме, че доларът има по-голям шанс да повиши стойността си, отколкото еврото и йената.

Една от шестте топ идеи на стратезите на Goldman е инвеститорите да купуват американски облигации, обвързани с инфлацията, вместо техните конвенционални еквиваленти. Препоръчително е още купуването на мексикански песо и руски рубли срещу южноафрикански рандове и чилийски песо.

Миналата година инвестиционната банка прогнозира, че в рамките на 12 месеца стойността на еврото ще спадне до $1,15, и посъветва клиентите си да използват опционна стратегия, за да извлекат полза от развитието. През по-голяма част от 2015 единната валута се търгуваше много по-евтино от очакваното и надмина прогнозата на Goldman, сривайки се до 12-годишно дъно от $1,0458 през март.

Друга от миналогодишните препоръки на Goldman бе продажбата на швейцарски франкове срещу шведски крони. Този съвет обаче бе оттеглен, след като на 15-ти януари Швейцарската централна банка неочаквано се отказа от фиксирания курс между франка и еврото, в резултат на което швейцарската валута надскочи всички останали.


 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ