Откриха нелегален завод за производство на ментета Ferrari и Lamborghini

Политика за бисквитки

Бразилската полиция е открила нелегален завод за производство на коли ментета от луксозните марки Ferrari и Lamborghini, които са били продавани след това на много по-ниски цени от пазарните, предаде Франс прес.

"Коли ментета с марките Ferrari и Lamborghini са били сглобявани по поръчка и продавани с обяви в социалните мрежи", заяви говорител на полицията в щата Санта Катарина.

Колите са били продавани при цени между 180 000 и 250 000 реала (43 000-49 000 евро), докато оригиналните модели струват между 1,5 и 3 милиона реала (355 000-709 000 евро), уточни полицията в комюнике.

Собствениците на нелегалния завод - баща и син - ще бъдат обвинени в престъпления срещу "промишлената собственост", предаде БТА. Има подозрения, че именно те са основните производители на фалшифицирани марки в Бразилия.

По време на операцията си полицията е иззела осем коли ментета, които са били сглобени наполовина, както и шасита, инструменти и заготовки, използвани за нелегалното производство на луксозните коли.

Полицията в Санта Клара е започнала разследването си, след като е получила жалби от представители на двете престижни италиански марки.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Какво се случва в Иран?
Тръмп настоява за „безусловна капитулация“, докато войната с Иран навлиза във втората си седмица
Холандският премиер заяви, че удари по Иран не са в съответствие с международното право
Компанията, която работи с Лейди Гага и Тейлър Суифт, се отказа от листване на борсата в САЩ
Евакуация от Близкия изток: Още 180 българи се прибират от Дубай
Неизвестно за известните: Ластичен клин от фабрика за кисело зеле прави сексуална революция в ските и киното
Времето: Слънчево и топло, но следобед ще се заоблачи
Исландия обмисля референдум за подновяване на преговорите за членство в ЕС