Промяна на банковите такси от днес

Промяна на банковите такси от днес

Тегленето на пари с дебитна карта от банкомат на друга банка ще струва по-скъпо от днес. От 1 август настъпва промяна в банковите тарифи, като банките трябва да съобразят своите такси със средните цени, определени от Централната банка.  Според разчетите на БНБ пределните такси на някои банкови услуги трябва да поевтинеят, а на други – да поскъпнат от 1 август тази година. Освен това според европейските изисквания всяка година централната банка е задължена да публикува анализ на средните цени на банковите такси.

Според промените, от днес трезорите трябва да намалят таксата за откриване на разплащателна сметка. Тази услуга ще струва максимум 1,79 лв., при досегашен лимит  2,16 лв., а когато към сметката има и дебитна карта, таванът на цената на таксата от 1,92 лв. ще стане 1,32 лв.

В същото време обаче обслужването на разплащателна сметка ще поскъпне. По-скъпо ще стане тегленето на пари в брой от сметката в офиса на банката, тъй като средната такса за суми до 1000 лв. ще нарасне от 89 стотинки до 1,02 лв.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон
Цитат на деня
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"