Цитат на деня: "Щом и на папата намерихме кусур, и Господ да слезе, нещо ще измислим!"

Цитат на деня: Щом и на папата намерихме кусур, и Господ да слезе, нещо ще измислим!

"Щом и на папата намерихме кусур, и Господ да слезе, нещо ще измислим!". Това заяви премиерът Борисов в предаването "Лице в лице" на bTV днес. 

Папата и на малко име ме знае, но ме надценяват, ако смятат, че папата ми е предизборно мероприятие, коментира той обвиненията на БСП, че използва активностите си като премиер, за да агитира за партията си из страната. В едно предизборно мероприятие не съм участвал, декларира Борисов.

Според него с посещенията на Франциск I, а преди това и на папа Йоан Павел II се изчиства негативния образ "който ни бяха създали, без България да има вина".

"Тръгвайки си, папата отново подчерта, това, което прави България за единението, за присъединяването на Западните Балкани към ЕС. Изрично каза, че да се строят мостове, пътища и свързаност е много важна, включително и културната ни свързаност.", допълни Борисов коментара си за визитата на Светия отец у нас на 5 и 6 май.

С папа Франциск въобще не е ставало дума за целево приютяване на бежанци, заяви още той. "Това е лъжа, жълта новина, измама, гадост", категорично отсече министър-председателят.

ЕС ме послуша за изнесените центрове за бежанци. В момента в Турция има 4 милиона бежанци, напомни премиерът.

По повод продължаващите информации за имотите на министри от кабинета му, Борисов  защити Румен Порожанов, който е поредният от кабинета му, за когото се появяват медийни публикации за съмнения по сделка за апартамента му.

"2004 г. си е купил апартамента. От 2009 г. е шеф на кабинета на Дянков и оттогава подава декларация. Готов е да си даде оставката, ако му я искам. Вече се обърках. Порожанов успя към днешна дата да се справи много добре със задачите", заяви Борисов.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Финансовата платформа Robinhood на Влад Тенев влиза в индекса S&P 500
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Израелската армия удари висши лидери на групировката Хамас в столицата на Катар (ВИДЕО)
Кая Калас: Само тази година ЕС ще предостави 25 милиарда евро подкрепа на Украйна
AI: Как чатботовете се отразяват на психичното ни здраве?
Ще попадне ли Лукойл в следващия пакет от санкции на ЕС?
Изминалият месец август е бил третият най-топъл в историята