Променя се движението в София заради строителството на метрото
Въвеждат се промени при движението в столицата заради строителството на третата линия на метрото – движението се променя в района между ул. „Житница” и бул. „България”, предава bTV.
Заради изграждането на метрото от ул. "Житница" до бул. "България" от 1 април до 1 октомври се забранява влизането на пътни превозни средства по:
- средната част на пътното платно на бул. "Гоце Делчев", между ул. "Кюстендил" и бул. "Цар Борис ІІІ", като се оставят за движение на ППС по една пътна лента в двете посоки в същия участък,
- северното локално пътно платно на бул. "Цар Борис ІІІ" и две пътни ленти от северната половина на централното пътно платно на бул. "Цар Борис ІІІ", с дължина по около 70 м от двете страни спрямо оста на бул. "Гоце Делчев" и ул. "Житница";
- ул. "Житница" между бул."Цар Борис ІІІ" и ул. "Гебедже".
Движението на пътни превозни средства по бул. "Цар Борис ІІІ" ще се извършва, както следва:
- в посока кв. "Княжево" - в една пътна лента от южната половина на централното пътно платно на бул. "Цар Борис ІІІ", в обхвата на строителната площадка на кръстовище бул. "Цар Борис ІІІ" - бул. "Гоце Делчев" - ул. "Житница", като се осигури и лента за движение на пешеходците с широчина 1,50 м;
- в посока "Център" - в една пътна лента от южната половина на централното пътно платно на бул. "Цар Борис ІІІ" в обхвата на строителната площадка на кръстовище бул. "Цар Борис ІІІ" - бул. "Гоце Делчев" - ул. "Житница".
Автобусите по линии номера 73, 83 и 102, ще се движат по променен маршрут.
Автобусите по линия 73 – в посока ж.к. "Гоце Делчев" ще се движат от ж.к. Овча Купел 2 по маршрута си до кръстовището на ул. "Любляна" с бул. "Овча Купел", надясно по бул. "Овча Купел", наляво по бул. "Цар Борис III", надясно по бул. "Братя Бъкстон", наляво по ул. "Тодор Каблешков", наляво по ул. "Ген. Стефан Тошев", надясно по бул. "Гоце Делчев" и по маршрута си до ж.к. "Гоце Делчев"- двупосочно.
Автобусите по линия 83 в посока Зоопарка ще се движат от Хюндай България по маршрута си до кръстовището на бул. "Константин Величков" с бул. "Възкресение", по бул. "Акад. Иван Евстатиев Гешов" през тунела под бул. "Цар Борис III" и ул. "Св. Георги Софийски", надясно по бул. "България", наляво по бул. "Гоце Делчев" и по маршрута си до Зоопарка - двупосочно.
Автобусите по линия 102 – в посока Студентски град ще се движат от ж.к. Овча Купел 2 по маршрута си до кръстовището на ул. "Житница" с бул. "Овча Купел", наляво по бул. "Никола Мушанов", надясно по бул. "Възкресение", надясно по ул. "Акад. Иван Евстратиев Гешов" през тунела под бул. "цар Борис III" и ул. "Св. Георги Софийски, по бул. "Петко Ю. Тодоров", наляво по ул. "Бяла черква" и по маршрута си до Студентски град - двупосочно.
Автобусите от линии 73, 83 и 102 ще спират на всички съществуващи автобусни спирки в променените участъци от маршрута.
Спирки "Красно село" с код 0636, 0638, 0639 и 0640 за автобусни линии 63 и 260 и трамвайни линии 4 и 5 се изместват на временно изградени перони в района на кръстовище ул. "Житница" - бул. "Гоце Делчев" - бул. "Цар Борис III". Закриват се спирките: двупосочна "Балканкар АД" с код 0564 и 0569 на ул. "Житница" ; двупосочна "АП Земляне" с код 0079 и 0080 на ул. "Житница" ; двупосочна "ж.к. Красно село" с код 0637 и 0641 на бул. "Гоце Делчев" .
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Тим Бъртън ще режисира „Бийтълджус 2“
Екран |Простреляха смъртоносно 16-годишно момче в столицата
България |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.