Нова Зеландия влиза в локдаун заради един случай на COVID-19

Политика за бисквитки

Само един случай на заразен с COVID-19 бе достатъчен на премиера Джасинда Ардърн да постави цяла Нова Зеландия в тридневен национален локдаун. Мярката влиза в сила от полунощ, докато властите се опитват да установят източника на коронавирусна инфекция на лице, живеещо в най-големия град на страната – Окланд.

Ардърн съобщи за затварянето на пресконференция. Приема се, че случаят на заболелия се дължи на силно заразния вариант „Делта“. „Най-доброто, което можем да направим, за да се измъкнем от това възможно най-бързо, е да сме твърди“, обясни министър-председателят, цитирана от Bloomberg.

Това е първият случай на положителна проба за COVID-19 от месец февруари насам. Първият повсеместен локдаун в Нова Зеландия бе обявен преди повече от година. При т.нар. ниво на предупреждение 4 всички училища, обществени заведения и повечето фирми трябва да затворят, като хората са призовани да носят маска на лицето си, когато излизат на публични места. Само магазини, предлагащи основни стоки и услуги, включително хранителни стоки, гориво и здравни продукти, могат да останат отворени.

Заразеният е неваксиниран мъж в 50-те си години, който се счита за заразен от 12 август. Той и напълно ваксинираната му съпруга посетили близкия до Окланд регион Коромандел през уикенда. Така в момента Окланд и Коромандел са поставени под удължен локдаун, който ще продължи 7 дена.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI