Първи случаи на комбинация между грип и ковид в различни точки на света

Първи случаи на комбинация между грип и ковид в различни точки на света

Първи случаи на заразени едновременно с грип и коронавирус регистрират в различни точки на света. За възможната комбинация между двата вируса предупредиха още през ноември медицински специалисти, а тя вече е получила и наименованието "флурон" (б.р. съчетание от английското "flu" за грип и от coronavirus). Израел докладва официално първият такъв случай още на 31 декември, открит при родилка, която не е ваксинирана.

За четири установени случая на флурон съобщи вчера и Бразилия.  Три бразилски щата - Рио де Жанейро, Сеаре и Сао Пауло - съобщават за случаи на положителни тестове както за COVID, така и за грип, а местни медици казват, че има тенденция към увеличаване на броя на случаите на двойна инфекция , пише порталът G1. 

За първи случай на флурон съобщи вчера и Хърватия, а днес за пациент заразен едновременно с ковид и грип докладва и РС Македония. Пациентът е 26-годишен, от община Заяс, завърнал се от САЩ по празниците. Там е бил реваксиниран няколко дни преди да се прибере в Македония. По информация на здравните власти той е с грип и товид едновременно от 31 декември.

Комбинацията от двете заболявания се установява с отделни проби, но симптомите им като цяло се припокриват и трудно се разграничават, казват медицинските експерти.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Зеленски: Ако Путин иска да превземе Източна Украйна, ще трябва да погребе един милион от войниците си
Макрон търси нов премиер, който да сложи край на кризата във Франция
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Кристалина Георгиева: Несигурността е новото нормално за световната икономика
Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Проф. д-р Деян Радев: Ниското ниво на финансова грамотност носи голям риск