Гигантска 3D котка смая Токио
Повече от седмица гигантска 3D котка смайва минувачите покрай сграда, разположена в квартал „Шинджуку“ в японската столица Токио, близо до местна жп гара.
Изображението се появи на LED билборд с размер над 150 квадратни метра и 4K резолюция, предава CNN. Освен че изглежда изключително реалистично, то издава и типичните котешки звуци.
Котката с "калико" окраска се появява на екрана периодично между показваните реклами от 7:00 ч. сутринта до 1:00 часа през нощта, а настроението ѝ постоянно се променя. Например следобед тя е изправена на крака, за да поздрави хората с мяукане, докато привечер ляга и заспива, а в някои случаи се подхлъзва и изглежда така, сякаш ще падне на земята.
В момента излъчването на анимираната писана е в тестови период, който изтича на 12 юли. За онези, които не могат да видят на живо как работи технологията, една от компаниите зад нея – ross Space, осигурява стрийминг на живо в YouTube.
Това не е първият път, в който подобна технология се използва за създаване на подобни впечатляващи изображения. По-рано тази година в южнокорейската столица Сеул се появи билборд, приличащ на аквариум с 3D вълни, които ще залеят града.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Звезди, променени до неузнаваемост
Маркетинг |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |Ердоган загуби вота в Истанбул и Анкара
Политика | Advertorial |Imperia Mobile вече е Upnetix
Бизнес | Advertorial |9 знака, че никога няма да станете богати
Техники за успех | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.