Снимка на седмицата: Плаваща Земя

ПР и събития

Британският артист Люк Джерам показа нова арт инсталация в английския град Уигън тази седмица. Голяма светещ глобус е разположен в местното езеро „Пенингтън Флаш“ и ще остане там в продължение на 10 дена.

Това е първият път, в който Джерам разполага сферата си, пресъздаваща планетата Земя, в обширен воден басейн. Досега тя се е появявала единствено висейки във въздуха, включително в Природонаучния музей на Лондон и в Хонконг.

Инсталацията се казва „Гая“ и е създадена на базата на изображения на НАСА на земната повърхност. Диаметърът на глобуса е 7 метра, а размерът му е 1.8 млн. пъти по-малък от този на планетата ни.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Дългогодишният кадър на ГЕРБ Делян Добрев обяви, че напуска парламента
На днешната дата, 20 юни. Имен ден празнуват Бисер, Бисера, Наум
Ритейлът се превръща в технологичен бизнес
Шефът на бюджетната комисия в НС: Доходи няма да бъдат замразявани, те ще растат, но не на база кредити
Вицепремиерът Атанас Пеканов: С четвъртото плащане по ПВУ България ще получи 68% от средствата
Софийският университет е сред първите 50% от най-добрите университети в световна класация