69 проекта се състезаваха за наградите на ТУЕС Фест 2021

69 проекта се състезаваха за наградите на ТУЕС Фест 2021

69 проекта се състезаваха за наградите на ТУЕС Фест 2021

69 проекта на общо 130 ученици се състезаваха за отличия в двудневното издание на ТУЕС Фест 2021  – уникално по рода си онлайн изложение на най-интересните технологични проекти, създадени от учениците на Технологично училище “Електронни системи” (ТУЕС) към Технически университет - София. Събитието бе организирано от ученици на училището и за първи път се проведе в амбициозния формат “48 часа ТУЕС” на 24 и 25 април.  Двудневната програма, която се излъчваше на живо в YouTube, редуваше видео презентации на ученически проекти с интригуващи панелни дискусии от рубриката “ТУЕС - всички гледни точки”.

Докато траеха дискусионните панели, публиката и ИТ специалистите разглеждаха проектите, за да определят най-добрите от тях. Накрая, в късния следобед на 25 април бяха обявени и призьорите в различните категории на специална церемония, в която бяха раздадени над 30 награди.

Наградата за най-добър проект в категория "Роботика и вградени системи" връчи проф. дн инж. Иво Илиев, декан на ФЕТТ към Технически Университет - София на Георги Корчаков - 12Г за проекта му Smart Medical Box - умна автоматична кутия за лекарства, която следи за правилния прием на медикаментите от възрастни хора и хора, страдащи от деменция. Проектът спечели също специална награда от ПАРА - Професионалната Асоциация по роботика и автоматизация, VMware & M2M Services.

Наградата за най-добър проект в категория "Компютърни мрежи" връчи директорът на ТУЕС доц. д-р инж. Стела Стефанова на Венелин Атанасов - 12Г за  проекта му за Изграждане на пълнофункционална мрежа за доставчик на Интернет услуги. Целта му е да се изследва в дълбочина използваните технологии. Главната му функционалност е да осигурява бърза и надеждна връзка на клиентите с Интернет. Проектът спечели отличие и от А1 България.

Наградата за най-добър проект в категория "Софтуер" връчи научният ръководител на ТУЕС проф. д-р инж. Таня Василева на Мадлен Саркисян - 12В за проекта й Face Mask Detection System - система, която следи за спазването на противоепидемичните мерки и по-конкретно носенето на маски, с идея да допринесе към подобряването на живота в пандемична обстановка. Проектът бе отличен със специална награда и от TelebidPro & Isobar Commerce.

Трите най-добри проекта бяха отличени от технологично жури, което два дни преди събитието разгледа в детайли всеки един проект.

Със специални награди бяха отличени следните проекти:

  • Наградата на публиката в категория "Софтуер" взеха Александър Велев и Андрей Ежков от 9Г клас с проекта си UniFinder.
  • Наградата на публиката в категория "Компютърни мрежи" получи Мартин Кондов от 12Г с проекта си корпоративна мрежа с VPN.
  • Наградата на публиката в категория "Роботика и вградени системи" отиде при Стефан Босев от 11A с проекта си радиоуправляема маса.
  • Наградата "Многоръкият Шива" беше връчена на организаторите на събитието, които бяха и участници в него - Виолета Кабаджова - 11А с проекта ѝ Robby Bob, Йоан Джелекарски и Калоян Пашов от 11Г с проекта им Kokoshkite, Славянка Йовчева и Юлиан Рачев от 11Г с проекта им Kazan40 Pansa, Ния Маркова - 11Г с проекта ѝ - Arty, Гергана Узунова - 11Г с проекта ѝ - Doncho и Виктория Димитрова - 11Г с проекта ѝ - Morse Code.
  • Наградата "Любимец на медиите" отиде при Веселин Ангелов от 12Б клас и проекта му ESPEES.
  • Наградата "Изгряващи звезди" беше връчена на Никола Сачков, Калоян Миладинов, Божидар Павлов и Денис Мирчев от 8В за проекта им ECOspace.
  • Специалната награда на PARA - Professional Association of Robotics and Automation взеха Георги Корчаков - 12Г с проекта си Smart Medical Box, Виолета Кабаджова - 11А с проекта си Robby Bob и Александър Йорданов - 11Б с проекта си Edwin.
  • Специалната награда на CPD Ltd. получи при Стефан Антонов - 12Г и проекта IoT Sensor Network.
  • Специалните награди на Telelink Business Services взеха Васил Колев от 9А клас с проекта SmartElectricityMeter и Бойко Георгиев от 11В клас с проекта Guitar Master.
  • Специалната награда на GTT Communications отиде при Мартин Кондов от 12Г клас с проекта му корпоративна мрежа с VPN.
  • Специалната награда на M2M Services взеха Георги Корчаков - 12Г с проекта си Smart Medical Box и Стефан Антонов - 12Г, Илиана Генова - 12Б и Венелин Атанасов - 12Г с проекта си AutoHome.
  • Проектът SmartAssociate Socket на Лилия Любенова и Ангел Стоянов от 11Б спечели поощрителна награда от M2M Services.
  • Специалната награда на Melon бе присъдена на Венелин Атанасов - 12Г с проекта си за Изграждане на пълнофункционална мрежа за доставчик на Интернет услуги.
  • Специалната награда на Ocado Technology взеха Ангел Пенчев - 12В, Богдан Миронов - 12В, Мадлен Саркисян - 12В, Мирослав Мирчев - 12Г и Симеон Георгиев - 12В с проекта Eleggo, както и Виктор Горчилов, Антон Янчев, Валентин Спасов и Самуил Георгиев от 12А с проекта CyclePath.
  • Специална награда на А1 България получиха Огнян Барух - 12А с проекта си Home IoT System, Веселин Ангелов - 12Б с проекта си ESPEES и Венелин Атанасов - 12Г с проекта си за изграждане на пълнофункционална мрежа за доставчик на Интернет услуги.
  • Специална награда на Isobar Commerce Bulgaria взе Кристиян Стоименов - 11А с проекта си 6502 Emulator и Мадлен Саркисян - 12В с проекта Face Mask Detection System.
  • Специалната награда на TelebidPro спечелиха Мартин Врачев и Александър Йорданов от 11Б с проекта си Melodic, Мадлен Саркисян от 12В с проекта си Face Mask Detection System и Благовест Атанасов от 12В с проекта си Chess King.
  • Специалната награда на VMware Bulgaria отиде при Георги Корчаков от 12Г и Smart Medical Box.

 ТУЕС Фест се организира от ученици за ученици, под менторството на Асоциацията на завършилите ТУЕС и ръководството на училището, като е единствената по рода си училищна инициатива. 48-часовият маратон на феста може да бъде изгледан тук

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ