Виваком обяви старта на състезанието за финансиране на регионални проекти

Виваком обяви старта на състезанието за финансиране на регионални проекти

Виваком обяви старта на състезанието за финансиране на регионални проекти

Малките промени, които правят живота на повече хора по-добър ще срещнат за втора поредна година подкрепа през кампанията  "VIVACOM Регионален грант".

Второто издание на програмата, която телекомуникационната компания осъществява заедно с Български център за нестопанско право, стартира официално днес. Програмата подкрепя добрите идеи във всеки български трад или село като отпуска безвъзмедно финансиране за различни проекти. .

Финансирането за всеки проект може да бъде до 5000 лева, като няма ограничения нито на броя проекти, които една организация подава, нито на това дали е била сред печелившите в предходна година. Важно условие е, че могат да кандидастват само читалища, юридически лица с нестопанска цел, регистрирани в обществена полза и училища.

В първото издание на инициативата миналата година се класираха 11 проекта (тук можете да се запознаете по-подробно с тях), въпреки, че първоначалният регламент предвиждаше отличаване на 10 и общ фонд за финансиране от 50 хил. лв.  Кандидаствали са 274 проекта и за журито бе изключително трудно да определи крайните победители, тъй като всяка от идеите беше ценна и интересна, обобщи Ива Дойчинова, член на журито, на специално събитие в литературен клуб "Перото" днес.

И тази година програмата ще подкрепи инициативи със средна продължителност до 1 година, като няма ограничение за сферите, в които ще се реализират проектите. Освен това, общият фонд ще бъде увеличен на 60 000 лева, за да бъдат поощрени повече проекти.

Различното този път е, че кандидастването ще става само онлайн, като идеите и обосновките трябва да се представят  в електронен формуляр, който може да бъде открит тук: https://vivacomfund.bg/regionalgrant.html= Към него трябва да бъде приложено и копие на актуално състояние на организацията, издадено не по-късно от 3 месеца преди срока за кандидатстване. Това изискване не важи за училищата-кандидати.

Кампанията за набиране на предложения ще продължи до края на декември 2016 г. Проектите трябва да отговарят на три основни критерия:

1. Общодостъпна полза от реализирането на инициативата или решаването на проблем за конкретна общност от хора.

2. Въвличане на местната общност.

3. Новаторство.

По тези критерии ще се извършва и оценяването, като първото пресяване ще бъде извършено от двама експерти с опит в оценка на проекти. Те ще определят 50 проекта, които отиват на втори кръг, където вече ще бъдат разгледани от жури. И в това издание, както в предходното, професионалисти и обществено значими личности от различни сфери ще бъдат част от журито, което ще оценява независимо проектите. Тази година това са Ива Дойчинова - журналист, Захари Карабашлиев - белетрист и драматург, Иван Кънчев - един от създателите на сдружение "Българска история", Любен Панов - директор на Български център за нестопанско право, Веселка Вуткова - директор "Корпоративни комуникации" във "Виваком".

 Отличените идеи ще бъдат обявени през март 2017 г.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ