Изненада! Баутиста Агут изхвърли Джокович от тенис турнира в Маями

Шесткратният шампион от Маями и номер 1 в световната ранглиста по тенис Новак Джокович отпадна от надпреварата, след като на осминафинал загуби от Роберто Баутиста Агут.

Двамата тенисисти предложиха на зрителите истинско зрелище, продължило 2 часа и 32 минути. В крайна сметка испанецът успя да се класира напред в турнира, след като записа успех в три сета - 1:6, 7:5, 6:3.

Това е едва трета победа над сърбина за Агут, който е на 25-то място в ранглистата, но и втора за 2019 г. Той успя да победи Джокович на полуфинал в Доха в началото на сезона. Испанецът има и един успех от 2016 г. в Китай, предаде bTV. Ноле продължава да води в мачовете помежду им, като до момента е триумфирал в 7 от срещите.

С победата си над Ноле и класирането за четвъртфинал, Агут постигна най-доброто си представяне на турнира в Маями. Негов следващ съперник ще бъде шампионът от 2018 г. Джон Иснър.