Благотворителният мач на Бербатов и Фиго: 3 на 3 и аплодисменти

Благотворителният мач на звездите от отборите на Димитър Бербатов и Луиш Фиго предложи красива игра, емоции и 6 гола на над 35-те хиляди зрители на националния стадион „Васил Левски“ снощи.

Събраните средства са за фондацията на Бербатов, която насърчава талантливи деца.

В почивката Бербатов награди призьорите на фондацията в областите „Наука“, „Изкуство“ и „Спорт“.

Децата от фондацията направиха специално музикално шоу.

Мачът започна с три бързи гола. В 4-ата минута Давид Трезеге отбеляза първия гол – зрелищно попадение от воле от малък ъгъл след пас на Луиш Фиго. Пет минути по-късно отборът на Бербатов изравни след положение, при което Карлос Марчена си вкара автогол. След още 2 минути Трезеге пак изведе тима си напред.

В края на полувремето пък познатата от Тотнъм комбинация между Бербатов и Роби Кийн доведе до гол на ирландеца.

В началото на второто полувреме в игра влезе Стилиян Петров. Публиката го посрещна с аплодисменти и скандирания.

В 54-ата минута Шимао Саброса върна аванса на отбора си. Но Роби Кийн пак изравни силите до крайното 3:3 след перфектен пас на Мартин Петров.

До края на мача в игра влязоха и много от талантливите български футболисти, които Бербатов бе селектирал в своя отбор. А на финала публиката дълго ръкопляска на играчите.

„Все още не мога да разбера какво се е случило. Ще ми бъдат нужни един-два дни, за да осъзнаем. Наистина си заслужаваше заради децата, които видяхме на полувремето и след мача. Това е една голяма стъпка към осъществяването на една от моите мечти. С тези дарения, които реално дойдоха от трибуните, ще можем да продължаваме да правим такива неща“, коментира веднага след мача Димитър Бербатов пред бТВ.