Боряна Калейн грабна златен медал на финала на топка в Москва

Българската състезателка Боряна Калейн спечели златен медал във финала на топка на Гран при в Москва.

Тя изигра отлично съчетанието си по песента на Мариана Попова и Орлин Горанов "Чуй ме" и получи оценка 17.950 точки, посочва агенция Фокус. Българката надви жестока конкуренция в лицето на останалите си съпернички.

На второ място е рускинята Дина Аверина, а трета се нареди Катсярина Галкина от Беларус.

"Фантастично изиграна топка! Беше фантастична!", написа Илиана Раева във Facebook.

По-рано днес Боряна Калейн спечели сребърен медал във финала на обръч. Тя беше девета от вчера на обръч, но влезе като резерва на финалите днес и спечели сребърния медал, което е огромен успех за 17-годишната ни гимнастичка. Боряна за първи път открива сезон като основна наша състезателка при жените.

Българският национален ансамбъл по художествена гимнастика направи силно представяне в Москва, където спечели златен медал за изпълнението си на обръчи и два сребърни за топки и въжета, многобой.