Григор Димитров загуби на полуфинала в Париж срещу Джокович

По време на един изключително оспорван първи полуфинал на мастърс турнира в Париж Григор Димитров загуби с 6:7 (5:7), 4:6 срещу Новак Джокович.

Първият сет бе равностоен - и двамата демонстрираха солидни сервис геймове, като през цялата първа част нямаше нито една точка за пробив. В първия тайбрек обаче се стигна до сет за Джокович, чийто нерви се оказаха по-здрави.

Равностойното темпо се запази и следващите минути от мача. Първата българска ракета достигна до 5:3 и се нуждаеше от само две точки, за да спечели първата част. Сърбинът обаче направи няколко феноменални разигравания и спечели мача.

По-рано днес Джокович заяви, че Григор е сред най-талантливите тенисисти през последното десетилетие. Не веднъж са го сравнявали с Федерер. И има защо“, това заяви Новак Джокович за Григор Димитров – бъдещия си съперник на мастърс турнира в Париж. Той допълни, че играта на българската ракета след Откритото първенство на САЩ е на значително по-високо ниво.