Истинско голово шоу сътвориха Аякс и Байерн Мюнхен

Аякс и Байерн Мюнхен изиграха невероятно интригуващ двубой, в мач без особено значение за изхода от групата в Шампионска лига.

Двата тима завършиха 3:3, а феновете на футбола успяха да видят от всичко по много – атаки, голове, сблъсъци, картони, дузпа. И всичко по-интересно се случи в края на срещата.

Мачът започна със силен натиск на домакините от Амстердам, но баварците стигнаха първи до гол. Левандовски откри за гостите. В 62-та минута Тадич изравни, а отново той донесе обрат в 82-та минута. Левандовски изравни, отбелязвайки втория си гол в 87-та минута. В 90-та Коман даде преднина за Байерн, а дълбоко в продълженията, в 95-та минута, Таляфико донесе точката на домакините, напомняйки за великия Аякс с Йохан Кройф.

Снощи се изиграха още седем мача, като трябва да отбележем, че ЦСКА Москва победи като гост Реал Мадрид с 3:0. Ювентус и Манчестър Юнайтед също записаха загуби, но и трите отбора си бяха осигурили участие в следващата фаза на турнира преди този кръг.