Линдзи Вон става телевизионен коментатор

Американката Линдзи Вон, която сложи край на кариерата си през 2019 г. като най-успешната състезателка по ски алпийски дисциплини в историята, ще направи своя дебют в ефир като анализатор за спусканията за жени и супергигантския слалом този уикенд в Кранс Монтана (Швейцария), съобщи NBC Sports, цитиран от БНР.

Вон, чиито 82 победи за Световната купа са рекорд в женските ски за всички времена, ще работи заедно с водещия коментатор на канала Дан Хикс.

"За мен е толкова специално да гледам ски състезанията през различен обектив. Радвам се, че ще коментирам за NBC Sports на Olympic Channel и ще използвам моя опит в спорта, за да добавя колорит към историите на невероятните спортисти, с много от които съм се състезавала и познавам много добре", каза 36-годишната Вон.

Американката, която е четирикратна носителка на Световната купа, е спечелила три олимпийски медала в кариерата си, включително на игрите във Ванкувър 2010, където стана първата американка с олимпийско злато в спускането.