Ливърпул се справи с Байрен Мюнхен и е на 1/4-финал в Шампионска лига

Ливърпул не даде никакъв шанс на Байрен Мюнхен в осминафиналния реванш в Шампионска лига. Първата среща, играна в Англия, завърши 0:0.

В снощния двубой Юрген Клоб и футболистите му надиграха тотално баварците, побеждавайки ги с 3:1.

Интрига имаше само през първата част. Ливърпул излезе напред в резултата с гол на Мане в 26-та минута. Байерн изравни с автогол на Матип.

През втората част на терена имаше един отбор – този на „мърсисайдци”. Те поеха инициативата и до края на двубоя не я изпуснаха. За 2:1 покачи Върджил Ван Дайк в 69-та минута. Крайният резултат оформи Мане в 84-та минута, вкарвайки втория си гол в мача.

В другата среща Барселона не остави никакъв шанс на Лион на собствения си стадион „Камп Ноу”. Каталунците вкараха 5  и допуснаха 1.

Две попадения отбеляза Меси. Коутиньо, Дембеле и Пике се записаха на таблото. Почетното попадение за францизуте бе дело на Люка Тузар.