Националите паднаха с 4:1 от Франция

Българските национали загубиха с 1:4 от Франция във втория кръг от група А на световните квалификации по футбол.

Българският отбор с новия треньор Петър Хубчев поведе с 1:0 още в шестата минута с гол от дузпа на Михаил Александров. Французите изравниха в 23-ата минута, а след още 3 минути поведоха с голове на  Кевин Гамейро и Димитри Пайе – 1:2.

Звездата от Евро 2016 Антоан Гризман бе точен в 38-ата минута след груба грешка на Димитър Пиргов – 1:3.

Малко по-късно българите пропуснаха една от малкото възможности да стрелят към вратата. Ивелин Попов изпрати топката встрани от нея.

Още в началото на второто полувреме Франция създаде няколко положения и в 59-та увеличи на 1:4 с гол на Гамейро.

Българският отбор не стигна до нито едно чисто голово положение през второто полувреме.

За Франция това бе първи успех в групите.

В другите два мача от групата, Холандия победи Беларус с 4:1, а Швеция надигра Люксембург с 1:0.

Франция, Холандия и Швеция имат по четири точки в групата, българският тим е с три, Беларус с една, а Люксембург е без точков актив.

В понеделник България гостува на Швеция.