Ню Инглънд Пейтриътс спечели Супербоул

Ню Инглънд Пейтриътс спечели Супербоул. Те надиграха на финала Лос Анджелис Рамс с 13:3.

Пейтриътс триумфираха за шести път като шампиони на Националната футболна лига на САЩ и изравниха рекорда на Питсбърг Стийлърс по победи.

Това бе и първият в историята Супербоул, в който зрителите не видяха тъчдаун преди последната четвъртина.

Дотогава резултатът бе 3:3 с по един фийлд-гол на Стийв Госткауски (реализатор номер 1 в историята на Пейтриътс) и Грег Зурлайн, а Сони Мишел отбеляза златния тъчдаун след 8 минути игра в четвъртата част, предаде sportal.bg. Допълнителната точка бе записана от Госткауски, който впоследствие приключи спора в полза на Ню Инглънд с нов фийлд-гол при само 76 оставщи секунди на часовника.