Отлично начало на българския ансамбъл по художествена гимнастика на Европейското първенство

Отлично начало на българския ансамбъл по художествена гимнастика на Европейското първенство в Гуадалахара, Испания. Ансамбълът получи изключително високата оценка 23,100 точки за съчетанието с 5 обръча, съобщава NOVA.

Това е рекордно висока оценка за българските момичета, с която те изпреварват с 6 десети вторите в дисциплината, ансамбъла на Русия, които получиха 22.500 точки. Трети станаха италианките с 21.800 точки.

България обаче заема второто място в класирането след първия ден на шампионата с оценка 88.325. Първи са рускините с 93.650 точки, а трети са Украйна с 86.225 точки. Според регламента за отборното подреждане, медалите са сбор от 6-те най-високи оценки в квалификациите при девойките и ансамбъл-жени - от двете съчетания в многобоя, съобщава bTV.

Утре турнирът продължава с бухалки и топка при девойките индивидуално и 3 топки и 2 въжета при ансамблите-жени.