Русия на осминафинал след победа над Египет

Домакините от Русия нанесоха тежка загуба на Египет с 3:1 в мач от група „А“ на Световното първенство по футбол, игран на „Санкт Петербург Арена".

Всички попадения в срещата бяха реализирани във второто полувреме, след като в 47-мата минута египетският защитник Ахмед Фати си вкара автогол, който бе последван от попадение на Денис Черишев в 59-тата минута и гол на Артьом Дзюба в 62-рата минута.

Мохамед Салах намали преднината на Русия след гол от дузпа в 73-тата минута, но усилията на египетската суперзвезда не бяха достатъчни за обрат в мача.

С тази победа Русия на практика си гарантира участие на осминафиналите на Мондиала, след като запази първата си позиция в групата с голова разлика 8 -1, докато Египет ще се надява на победа на Саудитска Арабия срещу Уругвай, за да запази шансовете си за класиране в следващата фаза.