Япония изненада с победа над Колумбия

Япония победи с 2:1 Колумбия в първата среща от последната група „H“ на Мондиала в Русия.

Мачът, който се игра на стадион „Мордовия Арена" в Саранск, започна ужасно за Колумбия, след като Карлос Санчес бе изгонен още в 3-тата минута за игра с ръка в наказателното поле на отбора си.

Това беше първият червен картон от началото на първенството, а отсъдената дузпа бе превърната в гол от нападателят на Борусия Дортмунд Шинджи Кагава.

Колумбийците изравниха резултата през 39-тата минута с попадение на Хуан Кинтеро от пряк свободен удар.

Крайният резултат бе оформен през 72-минута, след като Юя Осако вкара гол с глава.

Следващият мач на Япония е срещу Сенегал на 24 юни, докато Колумбия ще трябва да се изправи срещу Полша.