Златен медал за българския отбор по художествена гимнастика в Баку

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели титлата на пет обръча и грабна златото на Световната купа в Баку.

Отборът ни в състав Симона Дянкова, Елена Билева, Лаута Траатс, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова получи оценка от 19.800 за изпълнението си и заслужено ще се качи на най-високото място на почетната стълбичка.

Втори с 18.000 бе ансамбълът на Италия, а трети този на Азербайджан със 17.600, съобщава bTV Спорт.

По-късно стана ясно, че грациите ни спечелиха и второ злато от Световната купа в Баку. Момичетата на Весела Димитрова триумфираха във финала на топки и въжета, след като получиха оценка от съдиите 19.050. Те постигнаха най-високо класиране във финала на смесеното съчетание на три топки и две въжета.

Среброто взе Япония с 18.000 точки, а третата позиция зае Украйна с 18.000 точки. Японките са втори заради по-висока оценка за изпълнение.

Това е трето отличие за родните грации в Баку. Вчера те се окичиха със сребърните медали в многобоя.

Равносметката за България от Световната купа в Азербайджан е общо пет отличия - трите на ансамбъла, сребро на Боряна Калейн на бухалки и сребро на Катрин Тасева на лента.