Хеликоптер се разби в Сибир, 19 загинаха

Хеликоптер се разби в Сибир, 19 загинаха

19 души загинаха, а още трима бяха тежко ранени при катастрофа на хеликоптер Ми-8 на полуостров Ямал в северозападен Сибир през изминалата нощ, предаде ТАСС.

Вертолетът изпълнявал полет от Сузунското находище в Красноярския край до Новий Уренгой в Ямало-Ненецкия автономен окръг. На борда имало 22-ма души. "Роснефт" излезе с официално съобщение, в което уточнява, че пътуващите са подизпълнители на компанията.

140 спасители и 20 едииниици техника са били включени в издирвателната операция след подаването на сигнала за тежкото произшествие.

На този етап разследващите работят по три версии - нарушение на правилата за безопасност, отказ на техниката, неблагоприятни метеорологични условия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Краят на войната трябва да бъде справедлив и съм благодарен на всички, които сега са с Украйна
Урсула фон дер Лайен: ЕС е готов да мобилизира 3 млрд. евро за един „демократичен“ Беларус
Радев: Правителството на Пеевски и Борисов се готви да разпродава държавни имоти
Нови чешки влакове ще заменят старите руски в софийското метро
Проучване сочи, че повечето германци са недоволни от правителството
Испанският премиер с първо посещение при британския си колега
Хиляди израелци протесираха в Тел Авив срещу плановете на правителството да разшири войната в Газа
Великобритания, Австралия и Канада с призив Беларус да прекрати репресиите и нарушенията на правата на човека