Загина Джеси Комбс, най-бързата жена на четири колела

ЕС

Известната американска автомобилна състезателка Джеси Комбс, наричана "най-бързата жена на четири колела", загина в катастрофа в орегонската пустиня, опитвайки се да подобри рекорда за скорост на реактивен автомобил на четири колела, съобщиха Асошиейтед прес и ТАСС.

Трийсет и девет годишната Комбс е починала във вторник следобед, карайки състезателен автомобил в пустинята Алворда в щата Орегон, съобщиха местните власти. През октомври 2013 г. тя подобрява рекорда за скорост при жените, като достига 632 километра в час. През 2016 г. отбелязва нов - 769 км/ч.

В изявление на семейството й се казва, че тя се е опитала да счупи абсолютния женски рекорд за скорост при придвижване по суша, информира БТА. Той е от 1976 г., когато Кити О'Нийл развива с реактивен автомобил с три колела скорост от 823 км/ч.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Кой печели и губи от срещата на върха между САЩ и Китай?