Следващата мечта на Мъск - град на Марс с 1 млн. души население до 2050 г.
Бизнесменът Илон Мъск планира да изгради град с 1 милион души на Марс до 2050 година. Новината съобщи самият той в серия от постове в личния си акаунт в Twitter, информира Businessinsider.
Той се надява компанията SpaceX да успее да разработи и изгради 1000 космически кораба до 2030 година, което означава по цели 100 броя всяка година.
По думите на технологичния иноватор, целта е всеки ден да се изстрелват по 3 кораба и така пътуването до Марс да стане достъпно за повече хора.
"Трябва всеки, който иска, да има възможност да отиде и да има заеми за онези, които нямат достатъчно средства, за да го направят", написа Мъск. И допълни, че ще има много работни места на Марс.
Целта на SpaceX е въвеждането на най-мощната система за космически транспорт на пътници като идеята е всеки космически кораб да набира достатъчно тяга, за да изпрати в космоса 100 души на пътуване, заедно с необходимото оборудване и ресурси за оцеляване. Общият товар възлиза на около 100 тона.
Според Мъск е необходим цял флот космически кораби, за да може да се изгради място за постоянно обитаване на Червената планета. И изрази надежда, че първият полет ще се осъществи до 2-3 месеца.
Мъск също така подчерта необходимостта да се намери начин да се използва краткият времеви период, в който орбитите на Марс и Земята се изравняват, за да може пътуването да е максимално кратко и с минимални ресурси. Това събитие се случва веднъж на 25 месеца.
SpaceX разработва десетки прототипи като може да построи около 20 такива преди да разбере кой е най-подходящ за пренос на хора до Червената планета.
През септември Мъск заяви, че се надява да изстреля първия подобен космически кораб до средата на 2020 г., а в края на същата година и с човек на борда.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Еколози: Бразилия е близо до „нулево обезлесяване“ в Атлантическата гора
Любопитно |За първи път в историята: Мадона, Шакира и BTS ще имат шоу на финал на Световното по футбол в САЩ
Спорт |Best Employers Bulgaria отличава компаниите, които задават стандартите за ангажираност и устойчиво развитие на работната среда
Компании |Радев: Наличието на силно родно производство е въпрос на хранителна сигурност
Политика |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Премиерът: Тепърва започва същинската работа за набелязване на конкретни мерки с цените
България |Новата динамика на пазара на труда: къде всъщност се разминават очакванията
Икономика |Glovo е ключов фактор за навлизането на електронната търговия в местната икономика
Компании | Advertorial |На днешната дата, 14 май. Рождениците днес
На днешната дата |Тайната на изключителната креативност
Техники за успех |Приеха на първо четене промените в Закона за защита на потребителите
България |Времето: Нови валежи в следобедните часове
България |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.