Българските волейболистки разгромиха Русия с 3:0

Българските волейболистки записаха първи успех в турнира по волейбол на Европейските игри в Баку. Възпитаничките на Драган Нешич разгромиха Русия с 3:0 гейма (25:16, 25:22, 25:20).

В първия си мач на турнира българките победиха Германия с 2:3 гейма.

В първия гейм българките наложиха превъзходството спечелиха без проблем с 25:16. Втората част беше доста по-оспорвана, но рускините отново загубиха - 25:22 за 33 минути игра.

В третия гейм "Сборная" се върна за малко в мача, след като направи 7 поредни точки и намали резултата до 21:19. И той обаче завърши в полза на българките.

Мачът продължи почти час и половина. Христина Русева се отчете със 17 точки за успеха, а Елица Василева записа 14, Емили Николова - 11. Най-резултатна сред рускините беше Дария Исаева - 11 точки.

Следващият мач на националките е с отбора на Сърбия на 17 юни от 12,30 часа.