Как могат българските компании да се разрастват в международен план?

Как могат българските компании да се разрастват в международен план?

Как могат българските компании да се разрастват в международен план?

Последната прогноза на Международния валутен фонд (МВФ), публикувана през април тази година, показва, че регионът на Централна и Източна Европа (ЦИЕ) се превръща в динамична и нарастваща икономическа сила. Очаква се много от страните в региона да имат ръст на БВП над този на ЕС, сред които и България с прогнозен ръст от 1,4%, което е два пъти над средния за ЕС ръст от 0,7%. Разбира се, в тази част на света все още има какво да се развива. Но изглежда, че местните и международните компании с бизнеси в региона, регистрират най-голям ръст в ЦИЕ. За компаниите, основани от местни предприемачи в страни като България, Румъния и Унгария, това е отлична новина. Изглежда, че те най-накрая са успели да преодолеят трудния посткомунистически преход, продължил три десетилетия. Те могат да развият бизнеса си извън границите на своята страна и да постигнат международен успех, демонстрирайки огромния потенциал на бизнес средата в този регион.

Разширяването на дейността в международен план е примамлива перспектива за местните компании, тъй като предлага редица предимства, част от които са увеличаване на приходите и разпознаваемост на марката, достъп до финансиране, чуждестранни таланти и регионални услуги. С финтех компании като iBanFirst развиването на бизнеса става все по-лесно. Международните плащания вече са по-бързи и безпроблемни, а ненужните разходи се намаляват благодарение на висококонкурентните обменни курсове, които до скоро са били достъпни само за големите корпорации.

„Бизнес средата в обозримото бъдеще ще изисква гъвкави компании, които да могат да се ориентират в постоянно променящите се пазарни тенденции, икономическа несигурност и технологични иновации. За да процъфтяват в тази динамична среда, компаниите трябва да приемат промените, да преодоляват препятствията и да използват уникалните си предимства, за да спечелят конкурентно преимущество. Ето защо с радост ще съберем на едно място реномирани лектори и експерти от бранша за нашето второ годишно събитие през м. май. Техните примери и истории ще дадат възможност на местните малки и средни предприятия да открият нови възможности за растеж и да разширят обхвата си в световен мащаб, дори в тези трудни времена. Събитието е чудесна възможност както за опитни, така и за млади бизнес лидери да получат ценни знания и да общуват с колеги професионалисти.", казва Йохан Габриелс, регионален директор, в iBanFirst.

 На фона на настоящите икономически и геополитически предизвикателства обаче възниква неотложен въпрос: как компаниите от ЦИЕ да продължат да развиват икономиката на региона?

За да предостави допълнителна информация по темата, iBanFirst организира второто издание на Regional Business Summit: „Как могат компаниите от Централна и Източна Европа да разширят дейността си в международен план?”. Това вълнуващо събитие ще се проведе в четвъртък, 25 май 2023 г., както присъствено в хотел JW Marriott в румънската столица Букурещ, така и онлайн с излъчване на живо за целия регион. Списание „Мениджър“ е стратегически медиен партньор за България.

На събитието ще присъстват предприемачи и главни изпълнителни директори от България, Румъния и Унгария - представители на компании, които успешно са разширили дейността си в региона и могат да споделят своя опит.

Форумът е в три панела, а сред основните теми в програмата са: защо оптимистичните предприемачи са успешни?; привличането на капитал - възможностите за финансиране и бъдещите перспективи; uак главните изпълнителни директори в региона на ЦИЕ развиват бизнеса си в днешната икономическа среда

Сред лекторите на събитието ще бъдат:

  • Ивайло Господинов, управляващ партньор, BlackPeak Capital
  • Елвин Гури, главен изпълнителен директор, Invenio Partners
  • Пиер Антоан Дюсулие, основател и главен изпълнителен директор, iBanFirst
  • Кристина Батлан, основател и главен изпълнителен директор, Musette
  • Лучиан Балтару, съосновател и главен изпълнителен директор, Sameday
  • Джордж Морояну, съосновател и главен изпълнителен директор, Flip
  • Даниел Спиридон, вицепрезидент бизнес развитие и главен изпълнителен директор за Унгария, eMAG
  • Юлия Сохажда, управляващ партньор, Vespucci Partners
  • Светлозар Димитров, съосновател и управляващ съдружник, euShipments
  • Александър Алексиев, основател и главен изпълнителен директор, SAT Health
  • Йохан Габриелс, регионален директор, iBanFirst

Модератори на събитието ще бъдат Кристиан Хостюк, редакционен директор на румънската икономическа медия Ziarul Financiar, Ивайло Иванов, директор за Източна Европа в най-големия в света акселератор за стартиращи компании в начален етап на развитие Founder Institute, и Мартон Орош, ръководител на отдел „Съдържание" в унгарската икономическа медия Portfolio.                       

Като компания, чиято мисия е да помага на други компании да разширяват бизнеса си в международен план, iBanFirst ще направи преглед на основните макроикономически показатели в региона, рисковете и предизвикателствата, свързани с местните валути при разширяване на дейността в чужбина, и как изглеждат международните плащания през 21-ви век. Всъщност, международните плащания никога не са били толкова бързи, лесни и прозрачни, колкото в днешно време.

Събитието е в хибриден формат, а участието в събитието е безплатно, независимо дали присъствието е онлайн или на живо срещу предварителна регистрация, която изисква попълване на формуляр на https://info.ibanfirst.com/cee-event-2023-regional-summit.

Мениджър е ексклузивен медиен партньор за България на събитието.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ