150 ученици от страната участваха във „Финансов иновационен лагер”

150 ученици от страната участваха във „Финансов иновационен лагер”

150 ученици от страната участваха във „Финансов иновационен лагер”

София беше домакин на "Финансов иновационен лагер" - инициатива за подобряване на икономическата грамотност сред децата, в която тази година се включиха 150 ученици от 30 населени места. 

Събитието е състезание за финансова грамотност, организирано за втора поредна година от "Джуниър Ачийвмънт България" и от "Ситибанк". То е наследник на състезанието "Банките в действие", посочват организаторите. Отбор Smartl стана победител в надпреварата, като спечели журито с идеята си за социална платформа от три части - за малки ученици, гимназисти и завършили образованието си. Тя предоставя игри за финансова грамотност, обмен на информация и консултации за бизнес кредити. 

В първия етап на състезанието младежите разполагаха с 3 седмици да разработят решение на предварителен казус, като тази година той изискваше състезателите да предложат нов тип инвестиционен продукт, който да бъде достъпен и конкурентоспособен в българските условия. Учениците се надпреварваха самостоятелно или в екипи до трима души. След експертна оценка на идеите им, за финала на надпреварата в София се класираха 60 гимназисти.

Учениците, достигнали финала, бяха разпределени в отбори по 6 души, които не се познават помежду си. След зададения казус, младежите разполагаха с 24 часа, за да предложат решение. През цялото време бяха напътствани от ментори. След заключителната презентация пред жури големият победил стана отборът Smartl в състав: Венелин Ангелов - ПГ по туризъм „Д-р Васил Берон“,Велико Търново, Исмет Исметов - СОУ „Васил Левски“, Вълчи Дол, Ангелина Постолова - ПТГ „Никола Вапцаров“, Самоков, Кристина Томова - НТГ Пловдив и Александър Първанов - СМГ София.

„Финансов иновационен лагер” е кулминация на програма за финансова грамотност, банков мениджмънт и управление на лични финанси на "Джуниър Ачийвмънт", чиято цел е да даде възможност на младите и амбициозни деца да се докоснат до реалните условия на бизнеса, да се запознаят с добрите практики и да научат за икономически модели и инструменти за управление, прилагани на практика във финансовата сфера. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ