Българи със златни медали по кану-каяк в зала

Даниела Недева и Мирослав Кирчев от клуб „Локомотив” спечелиха златните медали в първия индивидуален шампионат по гребен ергометър в България. При юношите победиха унгарците Хорват Алекса при девойките и Атила Тас Тот.

Състезанието се проведе тази събота в мултифункционалната зала на Националната спортна академия. Състезанието представи новите тренажори, които Българската федерация по кану-каяк е осигурила за българските състезатели. Уредите позволяват тренировки извън водна среда. Те ще служат за състезания и за подготовка на състезателите.

Повече от 70 участници от клубовете по кану-каяк в цялата страна, както и състезатели от Унгария, се включиха в надпреварата. Сред участниците бе четирикратната олимпийска шампионка Наташа Янич, която е на подготовка в България. Състезанието се проведе на дистанция от 1000 метра за мъжете и младежите и на 500 метра за жените и девойките.

Сребърен медал при девойките взе Екатерина Петкова, при юношите – Борис Недялков, при жените - Бранислава Мишков, при мъжете - Миклош Дудаш. Третото място при девойките спечели Шепрени Шара, а при юношите Красимир Цонев. Бронз при жените и мъжете извоюваха Венелина Кючукова и Петко Москов.

Федерацията по кану-каяк ще осигури тренажори за клубовете от София, Пловдив, Русе и други градове, в които се развива кану-каяк спортът.