Изпуснахме Италия

България бе на по-малко от 10 минути от победата над Италия в европейската квалификация по футбол на националния стадион „Васил Левски”. В 84. минута Едер от гостите успя с майсторски удар да изравни резултата - 2:2. Така спаси честта на адзурите в един наистина луд мач, с обрати в резултата. Нашите футболисти показаха силен дух, тактическа дисциплина и спокойствие пред гола. Това бе успешен дебют на новия треньор Ивайло Петев. Българите отбелязаха три попадения (едно в нашата врата). Мачът започна крайно неприятно с автогол на Йордан Минев в третата минута. Всички, които в този момент са сменили канала на телевизора са пропуснали много. Защото нашият отбор вместо да се стъписа, показа характер и бързо обърна мача с красиви голове на Ивелин Попов в 11. и на Георги Миланов в 17. минута. Гостита имаха инициативата в по-голямата част от двубоя, изпълняваха корнер след корнер, но така и не стигаха до гол. България имаше всички шансове да победи Италия. Просто Господ този път не беше само българин. Следващият ни мач е през юни в Малта.