След сърцата игра България напуска Световната лига по волейбол

Българският национален отбор загуби срещата си по волейбол с Бразилия с 2:3 гейма след сърцата игра. Така националите изгубиха шанс за класиране на финалите на  Световната лига в Аржентина. Двубоят бе от група „А” и се игра пред невероятната публика в Двореца на културата и спорта във Варна.

Мачът както и вчера започна равностойно за жалост на многобройната привърженици на националите, които се надяваха бразилците да играят по-слабо след като вече си осигуриха участие на финалите в Аржентина. До средата геймът бе оспорван, но световните шампиони направиха няколко бързи точки и спечелиха с 25:21.

През втората част националите ни  показаха известния български дух. Бразилците ни поведоха с 23:18, когато нашите момчета доведоха нещата до 24:24. С феноменална игра те взеха двете необходими точки и с 26:24 изравниха геймовете.

В третата част след 36 минути инфарктен гейм, под окуражаващите скандирания на публиката „българи юнаци”, нашите волейболисти взеха феноменална победа с 31:29. В този гейм от самото начало до края инициативата бе в наши ръце.

И за да е драмата пълна Бразилия успя да изравни в четвъртата част с 25:22

Всичко в този мач щеше да се реши в тайбрек, който започна добре за момчетата на Силвано Проди, които постигнаха две бързи точки. Но бразилският отбор показа защо е номер едно в света на волейбола и с 15:12 прекрати мечтите ни за финалите в Аржентина.

Важното е, че отборът на България  показа професионализъм и воля за победа. И тепърва съперниците му ще разбират на какво е способен.