Португалия е на финал на Евро 2016

Португалия спря победна серия на Уелс. „Мореплавателите” елиминираха „драконите” с 2:0 на полуфинала и са първият финалист на Евро 2016.

Мачът вървеше равностойно до петдесетата минута, когато в рамките на три минути мачът бе предрешен с головете на Кристиано Роналдо и Луиш Нани.

След този негативен развой Уелс не успя да се окопити, а липсата на Арън Рамзи си каза думата. Въпреки натиска Гарет Бейл и компания не успяха да отбележат гол.

Британците ще играят за третото място, докато португалците ще се опитат да спечелят титлата. Задачата ще им е доста трудна, тъй като на финала ще срещнат или домакина Франция, или световния шампион Германия. Кой от двата отбора ще се бори за купата ще стане ясно след мача помежду им, който започва в 22 часа българско време.