Световен шампион на колене!

Холандия няма да спи тази нощ, Холандия ще ликува след разгромната победа с 5:1 над Испания. С невероятна енергия, страхотен екип  и две велики футболни личности – Робин Ван Перси и Ариен Робен отборът тотално надигра актуалния световен шампион.
Мачът тръгна добре за испанците и нищо не предвещаваше тоталния разгром. Шаби Алонсо отбеляза от дузпа в 27-та минута. Холандия изравни след страхотен гол на Робин ван Перси, който вкара с атрактивен плонж. Ариен Робен направи обрата в мача. След това защитникът Стефан де Врай увеличи след центриране от пряк свободен удар. Робин Ван Перси отново се разписа след ужасна грешка на вратаря Икер Касиас. Петият гол отбеляза отново Ариен Робен.
Това бе невероятен мач с много голове, обрат в резултата, страхотни удари, настроение и невероятен футбол на холандците, през второто полувреме.Този отбор има потенциал за нещо голямо на първенството.
Забелязахте ли как реагира треньорът на Испания Висенте дел Боске при гола на Шаби Алонсо? Дори не стана от скамейката. Вероятно знае, че във футбола човек не бива да се радва предварително. Особено когато играе срещу Холандия.