Трудно, много трудно бе на Германия

Едва ли имаше някой в Германия, който преди мача с Гана да не е вярваше, че националният отбор ще победи поне с 3:0. Нищо подобно не се случи. Гана не само игра като равен с равен, но постигна обрат в резултата и можеше да спечели мача. Това бе изключително динамичен и изпълнен с обрати двубой.

Първото полувлеме завърши 0:0. Резултатът откри Германия с гол на Марио Гьотце в 51-та минута. Радостта на германците продължи само 3 минути, когато Гана изравни чрез Андре Аю. Асома Гиан доведе до пълен обрат в резултата, отбелязвайки в 63-тата минута. В 69-тата минута бе направена двойна смяна в отбора на Германия. В игра влязоха Швайнщайгер и Мирослав Клозе, който вкара изравнителния гол в 71-та минута.

Германия не приличаше много на отбора, който преди дни разнебити Португалия. Ще бъде жалко, ако Гана не успее да се класира на осминафиналите.