Александър Команов донесе залато за България на първото KWU Европейско първенство

Александър Команов спечели златен медал в категория до 85 килограма на Първото KWU Европейско първенство за мъже и жени в категории по карате киокушин, което се проведе в Белград, Сърбия, съобщиха от Българската карате киокушин федерация.

Българинът извоюва първото място след безапелационна победа над руснака Артьом Семьонов. Команов бе удостен и със специална награда за „най-висок спортен дух”.

Друг национал на БККФ Дилян Николов (до 60 кг) бе на крачка от златото, но в изключително оспорвана битка отстъпи на руснака Серго Армениян и остана на втора позиция в категорията.

Със сребро от турнира си тръгнаха още Иван Команов (до 70 кг), Ия Костова (до 55 кг) и Михаела Иванова (до 65 кг).

Бронзови медали си осигуриха Беркджан Шен (до 65 кг) и Кристиян Дойчев (до 90 кг).

Така България завърши първенството на Стария континент с общо седем медала и затвърди името си сред лидерите в карате киокушин.