Бербатов отново вкарва в Англия

Бербатов се завърна в Англия с гол, а неговият отбор „Монако” разсипа „Арсенал с 3:1 насред Лондон в осминафиналите на Шампионската лига.

Българинът вкара вторият гол за „Монако” в 53-тата минута, когато покрай трима футболисти на „Арсенал” успя да промуши топката в десния ъгъл на вратата. Преди това Кондогбия от „Монако” вкара с бомбен удар в 38-та минута. В 91-та минута Окслейд Чембърлейн върна надеждите на публиката на „Арсенал” за нещо по-добро в мача. Но за кратко – в 94-тата минута Ферейра Караско отбеляза трети гол за „Монако” и така отборът сътвори голямата сензация на вечерта.

Димитър Бербатов изнесе серия от уроци на защитата на „Арсенал”, като прекрасно дирижираше играта на своя отбор в нападение. В 75-тата минута бе сменен, а голът, който отбеляза е осми за него през този сезон с фланелката на „Монако”.