Бразилия в траур. Холандия я победи с 2:1

Бразилия е в траур, Холандия я победи с 2:1 на четвъртфинал на Световното в РЮА. Националните любимци си тръгват за роданата.

Най-голям принос за победата на лалетата имаше бразилецът Фелипе Мело, който си вкара автогол и си изпроси директен червен картон.

Двата отбора започнаха срещата предпазливо, като през първите 5 минути играта бе доста скучновата. В 7-та минута Бразилия сътвори първата си по-сериозна атака и Робиньо вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

Само три минути след това „селесао” вкара гол – този път чист. Фелипе Мело провря великолепно топката зад гърба на защитата и отново Робиньо вкара за 1:0.

Веднага след гола холандците имаха възможност да изравнят, чрез Кайт, който от малък удар затрудни вратаря Жулио Сезар, но той все пак изби в ъглов удар.

След това положение играта се пренесе в средата на терена, където се започна борба за надмощие, която бе спечелена от Бразилия.

В последните десетина минути от първото полувреме инициативата бе на страната на „селесао”, като сериозни пропуски направиха Кака и Майкон, като единствената пречка да не стигнат до гол бяха добрите намеси на холандския вратар Маартен Стекеленбург.

Атаките през втората част започнаха от съблекалнята, като и двата отбора сътвориха по-една опасност.

Така се стигна се до 53-та минута, когато Уесли Снайдер центрира отдясно и неразчетено изчистване от страна на Фелипе Мело доведе до автогол.

След гола инициативата бе поета изцяло от холандците, които си повярваха, че ще могат да се класират за следващата фаза на турнира.

В 68-та минута европейският отбор стигна до пълен обрат в мача. След изпълнение на корнер топката се озова в Дирк Кайт, който с глава подаде на Уесли Снайдер, който пак с глава вкара неспасяем гол за 2:1.

След гола бразилците се втурнаха да търсят изравняването, но явно днес не им бе ден. Те бяха попарени с червен картон. Филипе Мело извърши нарушение и след последвалия сигнал от съдията за фал защитникът нарита падналия Ариен Робен и заслужено бе изгонен.

Бразилия макар и с човек по-малко успя да натисне „лалетата” в собственото им наказателно поле. Но това не доведе до нищо съществено, напротив холандците правеха доста по-опасни голови положения.

Така до края на мача не се стигна до друг гол и с 2:1 Холандия детронира Бразилия и отива на полуфинал.