Бразилия и Португалия отиват на осминафинал след 0:0

Отборите на Бразилия и Португалия не можаха да се надиграят и завършиха 0:0 в мач от група „G”. С това равенство и двата отбора преминават към 1/8-финалите на Мондиал 2010, за сметка на кот д’Ивоар и КНДР, които отпадат от надпреварата.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се хвърлиха да търсят гол. За съжаление на многобройната публика, двата отбора се захапаха в средата на терена, като се опитваха с многобройни подавания да стигнат до голов изстрел.

В 25-та минута се стигна до най-спорното положение в мача - отборът на Бразилия бе пощаден от съдията Бенито Арчундия, който трябваше да покаже червен картон на Жуан, който бе последен в отбраната и игра с ръка.

Като цяло през първата част липсваха сериозни голови опасности. Футболистите и на двата отбора опитваха с далечни шутове да застрашат вратарите и резонно завършиха 0:0 полувремето.

Втората част започна с лек превес на Португалия. В 47-та минута Кристиано Роналдо нахлу в наказателното поле на Бразилия и вместо да стреля подаде на съотборник, който секунда преди да шутира бе изпреварен от Лусио, който изкара топката в корнер.

В 60-та минута отново португалците направиха пропуск. Мейрелеш стреля от непосредствена близост, но не уцели вратата.

След този пропуск двата отбора не съумяха да сътворят нищо по значително и мачът завърши 0:0.

С разделените точки Бразилия оглави група „G”, а отбора на Португалия зае второто място.