Бразилия унижи Франция насред Париж, Иран даде урок на Чили

Късно снощи бяха играни няколко контролни футбулни срещи. Два мача обаче привлякоха вниманието. В единия Бразилия унижи Франция насред Париж, а при другия Иран изнесе урок на доста по-именития отбор на Чили.

Двубоят в Париж започна по много добър начин за домакините, повеждайки с ранен гол на Рафаел Варан. Попадението събуди позаспалите бразилци, които до края на полувремето изравниха резултата чрез Оскар.

През втората част отборът на Бразилия владееше нещата. В рамките на десетина минути, между 57 и 69-та, Селесао нанесе своя удар пред препълнения „Стад де Франс“ в Париж. Точни бяха Неймар и Луис Густаво, оформяйки 3:1 за Бразилия.

Ако  крайният резултат между Бразилия и Франция не беше голяма изненада, то мачът между Иран и Чили шокира футболните анализатори. Иранските футболисти изиграха мача като по учебник, вкарвайки два гола, и запазиха вратата си суха. Капитанът на Иран Джавад Некунам и Вахид Амири се разписаха, а Чили не успя да направи нищо смислено. Мачът бе игран в Австрия.